اسکریپت و سامانهمدیریت محتوا (CMS)مقالات

Directus یک headless cms دیگر

Directus

Directus یک مجموعه نرم افزار منبع باز است که یک بسته بندی API فوری برای پایگاه های داده SQL و یک برنامه مدیریت بصری برای کاربران غیر فنی برای مدیریت آن محتوا فراهم می کند. این مانند یک “کلاینت پایگاه داده” ایمن، دوستانه و فوق العاده قدرتمند است (به عنوان مثال: PHP-my-Admin یا Sequel Pro). پلتفرم ممتاز ما که در سال 2004 ایجاد شد، صدها هزار برنامه مبتنی بر داده را در سراسر جهان قدرت می‌دهد. با JSON API، webhook‌ها و کنترل کامل بر مکان و نحوه استفاده از محتوای شما – با Directus CMS چه خواهید ساخت؟

معماری Directus

Directus API هر پایگاه داده SQL جدید یا موجود را با نقاط پایانی RESTful JSON برای اتصال محتوا در هر مکانی می پوشاند: وب سایت ها، برنامه های بومی، پوشیدنی ها، دستگاه های IoT، کیوسک ها یا هر چیز دیگری! (مرجع API)

برنامه Directus Admin یک رابط مدیریتی دوستانه است که با Vue.js ساخته شده است که در ارتباط با API ما کار می کند تا به کاربران غیر فنی امکان مدیریت محتوای پایگاه داده و دارایی های دیجیتال را بدهد.

Directus Suite بسته‌ای است که API، برنامه مدیریت و همه وابستگی‌ها را برای نصب سریع و آسان روی اکثر سرورها ترکیب می‌کند.

پایگاه داده – اول

Directus از رویکرد اول پایگاه داده پیروی می کند و تمام داده های شما را بدون تغییر در پایگاه داده های SQL خالص ذخیره می کند که می تواند کاملاً شخصی سازی شود. مزایای این روش عبارتند از:

1- قابلیت حمل و شفافیت

Directus یک سیستم جعبه سیاه نیست. هیچ چیز اختصاصی یا نظری در مورد اینکه Directus چگونه محتوای شما را ذخیره می کند وجود ندارد، بنابراین هرگز قفل یا قفل نمی شوید. برای شروع سریع، SQL موجود را وارد کنید، و مطمئن باشید که می‌توانید محتوای بدون تغییر خود را به‌عنوان SQL وانیلی در هر زمانی صادر کنید. همچنین می‌توانید در صورت نیاز کل مجموعه را روی سرورهای خود میزبانی کنید یا از سرویس Cloud میزبانی شده ما استفاده کنید.

2- دسترسی و بهینه سازی

Directus پایگاه داده واقعی شما را منعکس می کند، بنابراین به طور خودکار با هر تغییری که مستقیماً در پایگاه داده ایجاد می شود هماهنگ می شود! با قدرت کامل SQL باز شده، می توانید:

  • پایگاه داده واقعی خود را با نام جدول و ستون معنی دار معمار کنید
  • بهینه سازی بی نهایت با نمایه سازی، انواع داده ها، طول ها، پیش فرض ها، کلیدها، رمزگذاری و غیره
  • طرح پایگاه داده خود را در هر نقطه به روز کنید و Directus فوراً تغییرات را منعکس می کند
  • محتوا را مستقیماً از پایگاه داده ایجاد، به روز رسانی و حذف کنید
  • این رویکرد اول پایگاه داده به این معنی است که شما می توانید در صورت نیاز به طور کامل Directus را دور بزنید.
  •  اتصال برنامه خود به طور مستقیم به پایگاه داده به این معنی است که Directus به طور کامل دور می زند، حتی کوچکترین احتمال گلوگاه را از بین می برد و قدرت بی حد و حصر SQL را به شما می دهد.

3- روابط پیچیده

این که آیا شما نیاز به چند به یک، یک به چند، چند به چند، یا چیزی کاملا متفاوت دارید… Directus شما را پوشش داده است. می‌توانید فیلدهای پایگاه داده را به هم مرتبط کنید، سپس داده‌های عمیق تودرتو را با استفاده از پارامترهای نقطه‌گذاری قوی ما واکشی کنید.

ساده، ماژولار و توسعه پذیر

ما عمداً پایگاه کد خود را تا حد امکان ساده و سبک نگه داشته ایم. تمام جنبه های Directus با گزینه های زیادی برای گسترش، نادیده گرفتن یا حتی دور زدن سیستم اصلی ماژولار شده است. ارائه دهندگان تأیید اعتبار، آداپتورهای ذخیره سازی، رابط های محتوا، ارائه داده ها و موارد دیگر را انتخاب کنید. ما همچنین دارای webhook، event hooks، فیلترهای پاسخ API، custom endpoints، فایل‌های قابل ویرایش CSS/JS و موارد دیگر هستیم.

بین المللی سازی و دسترسی ها

Directus به شما امکان می دهد محتوای چند زبانه را به هر تعداد زبانی که پروژه شما نیاز دارد مدیریت کنید. و مهم نیست که سازمان شما به چه زبانی (زبان‌هایی) نیاز دارد، برنامه مدیریت ما از تعداد روزافزونی از مناطق پشتیبانی می‌کند. ما همچنین به رابط برنامه مدیریت خود توجه زیادی کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان واضح و قابل دسترس برای همه کاربران است.

directus
directus

منابع

Directus تحت مجوز GPLv3 منتشر شده و توسط RANGER Studio LLC مدیریت می شود. میزبانی نمونه Directus خود آسان است.

منبع
jamstack
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا