اسکریپت و سامانهمدیریت پروژهمدیریت وظایفمدیریتیمقالات

Focalboard یک جایگزین منبع باز و خود میزبان برای Trello

Focalboard یک ابزار مدیریت پروژه است که به تعریف، سازماندهی، ردیابی و مدیریت کار در بین تیم ها با استفاده از نمای تابلوی kanban آشنا کمک می کند. Focalboard در دو نسخه اصلی عرضه می شود:

Focalboard Personal Desktop: یک برنامه دسکتاپ تک کاربره مستقل برای کارهای و پروژه های شخصی شما
Mattermost Boards: یک سرور ابری یا خود میزبان برای تیم شما برای برنامه ریزی و همکاری
Focalboard همچنین می تواند بر روی سرور شخصی مستقل برای توسعه نیز نصب شود.

Focalboard چه کمکی به من می کند؟

با Focalboard همانند Trello می توانید گروه های مختلفی را ایجاد و مدیریت کنید و همچنین می توانید با استفاده از مدیریت وظایف و تعریف پروژه های جدید آن ها بین اعضای تیم تقسیم و گزارش خروجی نتایج را مشاهده کنید. البته تیم Focalboard با توجه به اینکه این سیستم متن باز بوده و در حال توسعه می باشد می توانید پیشنهادات و نظرات تخصصی خودتان را با تیم آن ها در میان گذاشته تا در بروزرسانی های بعدی آن ها را نیز لحاظ نمایند.

چطور از Focalboard استفاده کنم؟

این راهنما مروری بر ویژگی های اساسی برای شروع است. Focalboard یک پروژه متن باز است که به طور مداوم در حال به روز رسانی است.

focalboard

نسخه دسکتاپ شخصی Focalboard (رومیزی ویندوز، مک یا لینوکس)
Focalboard Personal Desktop را با رفتن به Windows Store یا Apple AppStore، جستجوی Focalboard و نصب و آن را اجرا کرده تا از نسخه local یا محلی آن استفاده کنید.

اگر از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنید، آخرین نسخه focalboard-linux.tar.gz را دانلود کنید، بایگانی .tar.gz را باز کنید و برنامه focalboard-app را از پوشه focalboard-app باز کنید.

توجه: برای کاربران ویندوز و مک، ما هنوز Focalboard Personal Desktop را خارج از نصب‌های مبتنی بر فروشگاه ارائه نمی‌دهیم، برای آینده در نظر گرفته می‌شود.

Mattermost Boards
Mattermost Boards ابزارهای مدیریت پروژه را با پیام رسانی و همکاری برای تیم هایی در هر اندازه ترکیب می کند. برای دسترسی و استفاده از تابلوها، به عنوان یک سرور خود میزبان یا سرور ابری به Mattermost نسخه 6.0 یا جدیدتر نصب یا ارتقا دهید. پس از ورود به Mattermost، منوی گوشه سمت چپ بالای Mattermost را انتخاب کرده و Boards را انتخاب کنید.

سرور شخصی Focalboard (اوبونتو)
می توانید با دنبال کردن آخرین راهنمای نصب ما، سرور شخصی Focalboard را دانلود و اجرا کنید.

آخرین نسخه سرور را از نسخه های GitHub دانلود کنید.

منبع

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا