استرپی (strapi)اسکریپت و سامانهمدیریت محتوا (CMS)مقالات

Strapi چیست و چه کاربردی دارد؟

Strapi دقیقا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک نرم افزار کاربردی است که به مدیریت ایجاد و اصلاح محتوای دیجیتال برنامه های کاربردی شما کمک می کند. وردپرس و دروپال و جوملا نمونه هایی از CMS سنتی هستند که قسمت فرانت و بکند یک وب سایت را در یک کد برنامه قابل مدیریت به هم متصل می کنند. CMS سنتی بکند و قسمت فرانت را در یک نرم افزار واحد مدیریت می کند. یک سیستم مدیریت محتوای headless به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که همزمان با مدیریت و دسترسی به محتوای برنامه از طریق ارتباط با RESTful API، برنامه های کاربردی وب بسازند. Strapi نمونه ای از CMS headless است.

Strapi یک بستر Node.js منبع باز است

Strapi یک بستر Node.js منبع باز است و بر اساس Nodejs هایی است که برای ساختن APIهای سریع و آسان قابل مدیریت نوشته شده در جاوا اسکریپت استفاده می شود. این کار ساخت برنامه‌های کاربردی با استفاده از فناوری Jamstack را آسان‌تر می‌کند و بکند را از قسمت فرانت جدا می‌کند.

استفاده از API CMS این کار را به قدری آسان کرده است که برای مدیریت محتوای برنامه خود نیازی به نوشتن کدهای پیچیده ندارید. کنترل کامل محتوا را از طریق ارتباط APIها به شما می دهد. پاسخ از API CMS در قالب JSON است.

استرپی (Strapi)

10 دلیل برای استفاده از API CMS

10 دلیل برای استفاده از API CMS به عنوان یک توسعه دهنده شامل:

Cross-Platform Technology
User-Friendly
Cross-platform Content Sharing
Time Saving
SEO Optimization
Roles and Permission
Workflow
Scalability
Content Modeling
Localization

Strapi یک سیستم headless CMS است که بر اساس Nodejs برای توسعه APIها (RESTful و GraphQL API) و ساخت محتوای APIها استفاده می شود. API ها در Strapi به صورت مجموعه یا تک نوع ساخته می شوند. مجموعه ای در Strapi نقاط پایانی را در تمام افعال HTTP ایجاد و در معرض دید قرار می دهد. مثلا اگر مجموعه وبلاگ داریم، Strapi نقاط پایانی زیر را بر اساس مجموعه ایجاد می کند:

  • blog GET: This will get all the blog entries in the endpoint.
  • blog POST: This will create a new blog post in the endpoint.
  • blog/:id GET: This will return the blog post with the id :id.
  • blog/:id DELETE: This will delete a blog post with the id :id from the endpoint.

بنابراین، Strapi همه آن API ها را برای ما ایجاد می کند. سپس می‌توانیم محتوا را از طریق پنل مدیریت یا Strapi API به مجموعه اضافه کنیم.

Strapi توسط Koajs پشتیبانی می‌شود و پایگاه داده پیش‌فرض آن SQLite است، جایی که محتوایی را که ما به مجموعه‌ها و تک‌تایپ‌ها اضافه می‌کنیم ادامه می‌دهد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا